Jak czyścić srebro?

Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 0
Jak czyścić srebro?

Twoim ulubionym dodatkiem jest pierścionek lub łańcuszek ze srebra, ale niestety ze względu na to, że mają już kilka dobrych lat straciły połysk i zaśniedziały? Podpowiemy Ci jak czyścić srebro by sprawić, że biżuteria znowu będzie wyglądała jak nowa!

Jak czyścić srebro - domowe sposoby

Najlepiej sprawdzą się domowe sposoby na czyszczenie srebra. Nie musisz szukać specjalnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia srebra, wystarczy to, co masz w domu, naczynie mieszczące przynajmniej 2 litry wody, folia aluminiowa, ciepła woda oraz sól kuchenna.

Jeśli masz już to wszystko, naczynie wyłóż folią aluminiową i wlej ciepłą wodę do połowy naczynia. Następnie wsyp do wody 5 łyżek soli i włóż do wody przedmioty, które chcesz wyczyścić. Zostaw je zanurzone w roztworze na ok. 10 minut by pozbyć się ciemnego nalotu z przedmiotów.

Kolejnym sposobem na czyszczenie srebra jest użycie szczoteczki i pasty do zębów. Zanim jednak jej użyjesz, zanurz przedmioty w ciepłej wodzie z odrobiną delikatnego mydła by dokładnie usunąć osad. Po chwili wyjmij przedmioty i osusz. Następnie nałóż na nie równomierną warstwę pasty do zębów i poleruj przedmioty szczoteczką przez kilka minut a następnie opłucz je pod bieżącą wodą.

Popularny jest też sposób czyszczenia srebra za pomocą pasty z popiołu. Proces czyszczenia wygląda podobnie jak pastą do zębów, tylko zamiast pasty łączymy popiół z sokiem z cytryny.

Aby z kolei połączyć przyjemne z pożytecznym do czyszczenia srebrnej biżuterii lub naczyń użyj skórki z banana. Gdy już zjesz ten słodki owoc, weź skórkę i pocieraj jej wewnętrzną stroną przedmioty, które chcesz wyczyścić, a następnie zużytą skórkę wyrzuć do kosza a srebrne przedmioty dokładnie wypłucz. Jeśli efekt nie jest zadowalający, cały proces powtórz raz jeszcze (używając nowej skórki).

Mamy jeszcze jeden sposób, a mianowicie, aby wyczyścić srebrne przedmioty możesz po prostu zalać je spirytusem lub coca colą. Wadą tej metody niestety jest czas oczekiwania na efekt. Przedmioty powinny się moczyć nawet 12 godzin.

Opisane przez nas sposoby na czyszczenie srebra to działania jakie możesz wykonać we własnym domu bez konieczności wydawania pieniędzy na specjalnie specyfiki.

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: