Jak dobrać biustonosz?

Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 0
Jak dobrać biustonosz?

Wybór odpowiedniego biustonosza często spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Chcemy wyglądać dobrze i czuć się kobieco każdego dnia, w pracy, na spotkaniu ze znajomymi czy randce z ukochanym. Bez względu na okazję i to, co aktualnie mamy na sobie, nasz biust powinien być prawidłowo eksponowany. Niestety, wiele z pań ma ogromne trudności w doborze odpowiedniego stanika, dlatego mamy nadzieję, że ten poradnik rozwieje wasze wątpliwości i pomoże znaleźć odpowiedni model.

Od czego zacząć?

Najważniejsze na początek są pomiary. Do tego celu niezbędny będzie centymetr krawiecki, dzięki któremu dokładnie zmierzysz swoje wymiary. 

Zacznij od pomiaru obwodu pod biustem. Pamiętaj, że centymetr musi ściśle przylegać do ciała, a Ty powinnaś stać prosto i swobodnie oddychać. Kolejnym krokiem jest pomiar obwodu w biuście. Centymetr powinien zostać poprowadzony przez najszersze miejsce w biuście. Pamiętaj, by wszędzie obejmował on twoje ciało na jednakowej wysokości, zarówno z przodu, na piersiach, jak i z tyłu na plecach. To ważne, bez tego pomiary nie będą prawidłowe, a Ty nie dobierzesz idealnego dla siebie stanika. Kiedy poznałaś już swoje wymiary, możesz przejść dalej.

Prawidłowo dobrany biustonosz musi spełniać kilka warunków:
- Obwód nie może być zbyt luźny, byś musiała zapinać go na 2 lub 3 haftkę, oraz zbyt ciasny, by wpijał się w skórę.
- Ramiączka nie powinny spadać, ani odciskać się na skórze.
- Piersi powinny wypełniać całe miseczki. Zdarza się, że w przypadku źle dobranych staników, zbyt małych, piersi z nich wystają, co tworzy nieładny efekt i potrafi zepsuć każdą, nawet najlepszą stylizację.
- Fiszbiny powinny przylegać do mostka, by dobrze spełniały swoje zadanie i podpierały piersi.

Pamiętaj jednak, że nie każdy stanik będzie odpowiedni dla Ciebie. To, że Twój standardowy rozmiar to np. 75C nie oznacza, że każdy stanik w takim rozmiarze będzie dla Ciebie idealny. Źle dobrany biustonosz to oprócz względów estetycznych, także realny problem zdrowotny, który może powodować ból odcinka szyjnego czy ramion. 

Prawidłowo dobrany stanik musi spełniać kilka podstawowych funkcji: dobrze zbierać biust, unosić go, nadawać kształt i w razie potrzeby odciążać kręgosłup. Przy tym wszystkim biustonosz powinien być także wygodny i niewyczuwalny.

Jak dobrać biustonosz? Udaj się do brafitterki

Jeśli masz taką możliwość skonsultuj dobór właściwego rozmiaru stanika z profesjonalną brafitterką. Jej fachowa pomoc często bywa nieoceniona. Pamiętaj jednak, że ostateczną decyzję podejmujesz Ty, brafitterka pomoże wskazać Ci odpowiedni rozmiar, jednak, to właśnie Ty wybierzesz czy bardziej podobają Ci się modele koronkowe czy gładkie, czerwone, czarne, a może beżowe. 

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: