Jak się ubrać na ślub? Najczęstsze błędy w stylizacjach

Kategoria:    

Porady , Styl

   Komentarze: 0
Jak się ubrać na ślub? Najczęstsze błędy w stylizacjach

Ślub siostry, brata, kuzynki, syna lub przyjaciółki – każda z tych okazji jest wyjątkowa i wymaga szczególnej oprawy. Stylizacje weselne gości muszą jednak wpasować się w pewne normy. Co warto wiedzieć, zanim zaczniemy planować, jak ubrać się na ślub? Jak uchronić się przed gafą? Przeczytaj!

Jakich sukienek NIE zakładać na wesele?

Ślub i wesele to jedna z tych okazji, przy których łatwo o modowe faux pas. My kobiety wiemy, jak kłopotliwa może to być sytuacja – szczególnie podczas tak uroczystego przyjęcia. Istnieje kilka typowych błędów, które często przytrafiają się podczas doboru kreacji gości. Warto je znać, by w przyszłości móc ich uniknąć.

Lepiej niż panna młoda

Wybierając się na wesele, często szukamy efektownych kreacji. Chcąc wyglądać elegancko, zdarza nam się przesadzić. Dzień ślubu i wesela to ważny dzień w życiu państwa młodych. To oni są gospodarzami i gwiazdami wieczoru – powinni zatem tak wyglądać.

Jeśli idziesz w charakterze gościa, to sukienka na wesele, którą wybierzesz, nie powinna być zbyt krzykliwa. Warto postawić na stonowane kolory i niezbyt przytłaczające wzornictwo. Panny młode są różne – niektóre wolą proste kreacje. Warto o tym pamiętać, przygotowując stylizację gościa.

Biała sukienka na wesele

Podejście do tej kwestii jest kwestią sporną. Generalnie jednak uważa się, że biel podczas ślubu i wesela jest zarezerwowana dla panien młodych. Jasna efektowna suknia wyróżnia ją spośród gości i przyciąga wzrok. Jeśli więc możesz – unikaj kreacji w tym kolorze, a także tych, które krojem przypominają suknię ślubną.

Czarna sukienka na wesele

Za nieodpowienie uważa się również kreacje w kolorze czarnym. Ciemne barwy kojarzone są zazwyczaj ze smutnymi lub bardzo oficjalnymi okazjami. Dzień wesela, jak sama nazwa wskazuje, powinien być jednak wesoły. Warto więc go uczcić optymistycznym kolorem. Bezpiecznym wyborem będą kolory pastelowe. Jeśli chcemy postawić na coś odważniejszego, możemy zdecydować się na sukienkę w żywych, kwiatowych barwach.

Za krótka sukienka

– a także zbyt duży dekolt, czy zbyt głębokie wycięcia. Ślub i wesele to uroczystość, która zwykle ma początek w kościele lub urzędzie. Są to miejsca, w których obowiązują pewne standardy społeczne dotyczące ubioru. Aby nie popełnić modowej wpadki, warto je uszanować i ubrać się na ślub w stosowny sposób.

Sukienka jak na plażę

Ciepłe dni kuszą skąpymi, zwiewnymi sukienkami. Jeśli wybieramy się na wesele latem, z pewnością będziemy szukać sukienki, w której nie będzie nam gorąco. Podczas wyboru kreacji trzeba jednak pamiętać, by nie przypominała ona plażowej. Najlepiej postawić na sukienkę przewiewną, ale elegancką. Dobrze unikać prześwitujących materiałów i typowo wakacyjnych deseni.

Jak się ubrać na ślub i wesele? Garść pomysłów

Wybór sukienki na ślub bywa trudny, szczególnie że wybór mamy szeroki. Jest też wiele kwestii, o których należy pamiętać. Warto zdecydować się na sukienkę o eleganckim, stosownym kroju i w jasnym, optymistycznym odcieniu. Co ważne, przy wyborze należy wziąć pod uwagę również temperatury i rozmach, z którym organizowane będzie wesele. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów, które mogą posłużyć Wam jako inspiracja przy wyborze sukienki na wesele.

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: