DIY jak zrobić bluzkę i nadać drugie życie staremu T-shirtowi

 Data: 2019-06-24 Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 1
DIY jak zrobić bluzkę i nadać drugie życie staremu T-shirtowi

Pod wpływem obecnej mody, która propaguje zarówno szyk jak i wygodę, T-shirty są z pewnością ważnym elementem każdej garderoby. Każda z nas ma z pewnością ulubiony podkoszulek, którego żal nam wyrzucić. Wystarczy jednak trochę wyobraźni i para nożyczek, aby nadać koszulce nowe życie.

KREATYWNE CIĘCIA

Jednym ze sposobów ożywienia starego podkoszulka jest pozbawienie go rękawów. Możemy poprowadzić cięcia jakieś 6 centymetrów od dołu, dzięki czemu T-shirt będzie mieć również odsłonięte boki.

Istnieją także możliwości, które wiążą się jednak z posiadaniem większej wprawy. Przykładem są umieszczone na plecach tak zwane ,,skrzydła smoka”. Wymagają one wcześniejszego rozrysowania mazakiem lub jeśli nie jesteśmy zbyt pewni naszych plastycznych umiejętności, możemy wykorzystać gotowy szablon z Internetu. Następnie wycinamy poszczególne elementy, uważając by nie uszkodzić brzegów skrzydeł.

Ciekawym rozwiązaniem będzie także zamienienie podkoszulka w wiązany top. W tym celu zaczynamy od odcięcia rękawów. Jeśli obawiamy się, że cięcia wyjdą nierówno, możemy zacząć od wyznaczenia linii markerem. To samo robimy z dekoltem, pogłębiając go, a także z dolną częścią bluzki, którą wycinamy w ząb. Pamiętajmy także o poprowadzeniu cięcia pośrodku uzyskanej, odwróconej litery ,,V”, które umożliwi nam wiązanie powstałych rozcięć. 

Jeżeli jesteśmy fankami ażurowych wzorków, fajnym projektem jest także odpowiednie podcięcie materiału poniżej dekoltu. Możemy w ten sposób stworzyć elegancki efekt ,,high street”.

Pomyślmy także o wyczarowaniu interesującego T-shirta z kokardą na plecach. Dodatkowo, by ożywić projekt, zastąpmy tradycyjny dekolt w kształcie łódki, dekoltem w serek. By uzyskać mini  kokardę zacznijmy od zrobienia z tyłu poziomej szpary. Następnie zmarszczmy materiał na plecach, ściągając środek dekoltu ze środkiem rozcięcia, by w ten sposób utworzyć kokardę.

Zamiast nożyczek możemy wykorzystać do cięcia także nóż. Technika ta jest bardzo prosta i nie wymaga zbytniej wprawy. Wystarczy poprowadzić pionowe lub poziome cięcia, a następnie nieco rozciągnąć materiał. Tutaj precyzja nie jest wymagana.

WSTAWKI I NADRUKI

Twórczym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie aplikacji. Możemy na przykład odrysować na koronkowym materiale księżyc, a następnie wyciąć go i wstawić w tylnej części podkoszulka. Możemy także wykorzystać robioną na szydełku serwetkę. Wystarczy wyciąć z tyłu bluzki kształt odpowiadający rozmiarem naszej serwetce, a następnie wszyć ją w puste po wycięciu miejsce.

Aby przekształcić stary, znoszony T-shirt w uroczy podkoszulek spróbujmy też doszyć koronkowy kołnierzyk.Aby jednak urozmaicić nasz projekt, odetnijmy dodatkowo rękawy wzdłuż szwów. Możemy także doszyć do dolnej krawędzi podkoszulka tasiemkę z pomponami. Zastanówmy się czy nie chcemy przy tym nieco skrócić T-shirta tak, by odsłonić brzuch.

Pomysłów na odnowienie naszego starego podkoszulka są tysiące i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kluczowa jest tu jednak nasza kreatywność, która może zamienić zniszczoną rzecz w coś naprawdę wyjątkowego, czego pozazdroszczą nam koleżanki.

Share This Post :

Komentarzy: 1

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: