DIY jak zrobić bluzkę i nadać drugie życie staremu T-shirtowi

Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 2
DIY jak zrobić bluzkę i nadać drugie życie staremu T-shirtowi

Pod wpływem obecnej mody, która propaguje zarówno szyk jak i wygodę, T-shirty są z pewnością ważnym elementem każdej garderoby. Każda z nas ma z pewnością ulubiony podkoszulek, którego żal nam wyrzucić. Wystarczy jednak trochę wyobraźni i para nożyczek, aby nadać koszulce nowe życie.

Kreatywne cięcia

Jednym ze sposobów ożywienia starego podkoszulka jest pozbawienie go rękawów. Możemy poprowadzić cięcia jakieś 6 centymetrów od dołu, dzięki czemu T-shirt będzie mieć również odsłonięte boki.

Istnieją także możliwości, które wiążą się jednak z posiadaniem większej wprawy. Przykładem są umieszczone na plecach tak zwane ,,skrzydła smoka”. Wymagają one wcześniejszego rozrysowania mazakiem lub jeśli nie jesteśmy zbyt pewni naszych plastycznych umiejętności, możemy wykorzystać gotowy szablon z Internetu. Następnie wycinamy poszczególne elementy, uważając by nie uszkodzić brzegów skrzydeł.

jak nadać drugie życie staremu T-shirtowi

Ciekawym rozwiązaniem będzie także zamienienie podkoszulka w wiązany top. W tym celu zaczynamy od odcięcia rękawów. Jeśli obawiamy się, że cięcia wyjdą nierówno, możemy zacząć od wyznaczenia linii markerem. To samo robimy z dekoltem, pogłębiając go, a także z dolną częścią bluzki, którą wycinamy w ząb. Pamiętajmy także o poprowadzeniu cięcia pośrodku uzyskanej, odwróconej litery ,,V”, które umożliwi nam wiązanie powstałych rozcięć. 

diy jak zrobić bluzkę

Jeżeli jesteśmy fankami ażurowych wzorków, fajnym projektem jest także odpowiednie podcięcie materiału poniżej dekoltu. Możemy w ten sposób stworzyć elegancki efekt ,,high street”.

Pomyślmy także o wyczarowaniu interesującego T-shirta z kokardą na plecach. Dodatkowo, by ożywić projekt, zastąpmy tradycyjny dekolt w kształcie łódki, dekoltem w serek. By uzyskać mini  kokardę zacznijmy od zrobienia z tyłu poziomej szpary. Następnie zmarszczmy materiał na plecach, ściągając środek dekoltu ze środkiem rozcięcia, by w ten sposób utworzyć kokardę.

przerabianie t-shirtu

Zamiast nożyczek możemy wykorzystać do cięcia także nóż. Technika ta jest bardzo prosta i nie wymaga zbytniej wprawy. Wystarczy poprowadzić pionowe lub poziome cięcia, a następnie nieco rozciągnąć materiał. Tutaj precyzja nie jest wymagana.

WSTAWKI I NADRUKI

Twórczym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie aplikacji. Możemy na przykład odrysować na koronkowym materiale księżyc, a następnie wyciąć go i wstawić w tylnej części podkoszulka. Możemy także wykorzystać robioną na szydełku serwetkę. Wystarczy wyciąć z tyłu bluzki kształt odpowiadający rozmiarem naszej serwetce, a następnie wszyć ją w puste po wycięciu miejsce.

jak przerobić t-shirt

Aby przekształcić stary, znoszony T-shirt w uroczy podkoszulek spróbujmy też doszyć koronkowy kołnierzyk.Aby jednak urozmaicić nasz projekt, odetnijmy dodatkowo rękawy wzdłuż szwów. Możemy także doszyć do dolnej krawędzi podkoszulka tasiemkę z pomponami. Zastanówmy się czy nie chcemy przy tym nieco skrócić T-shirta tak, by odsłonić brzuch.

jak nadać nowe życie t-shirtowi

Pomysłów na odnowienie naszego starego podkoszulka są tysiące i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Kluczowa jest tu jednak nasza kreatywność, która może zamienić zniszczoną rzecz w coś naprawdę wyjątkowego, czego pozazdroszczą nam koleżanki.

Share This Post :

Komentarzy: 2

  • Avatar
    Gabi
    lip 12, 2019

    Spróbuję coś zrobić ;)

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: