Total look – najważniejsze zasady hitowej stylizacji

Kategoria:    

Porady , Styl , Trendy

   Komentarze: 0
Total look – najważniejsze zasady hitowej stylizacji

Total look to hit, który wybierają gwiazdy, blogerki i celebrytki. Jest stworzony dla kobiet pewnych siebie, przedsiębiorczych i nieznoszących kompromisów. Przekonaj się, jak efektownie możesz wyglądać, wybierając taką stylizację. Wystarczy tylko znać najważniejsze zasady.

Total look – co to jest?

Total look to nic innego jak ubiór monochromatyczny. Jest to stylizacja, w której koncentrujemy się na jednym kolorze, wzorze, a niekiedy nawet odcieniu i na tej podstawie dobieramy wszystkie dodatki.

Tak jednolity look jeszcze do niedawna kojarzył się z przesadą. Dziś jednak jest absolutnym hitem sezonu. Nie dość, że wygląda wyjątkowo efektownie, to jeszcze można bardzo łatwo go stworzyć. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Wybierz kolor, który lubisz

Total look przypadnie do gustu tym z nas, które czują przywiązanie do określonych kolorów. Przymierzając się do stworzenia tego typu stylizacji, warto celować w takie barwy, których mamy w szafie pod dostatkiem. Wtedy mamy większe pole do popisu w kwestii odpowiednich połączeń i dodatków. A oczywiście warto postawić na te, które najlepiej się ze sobą łączą.

Dopasuj kolor do typu swojej urody

Zapewne sama najlepiej wiesz, w jakich barwach jest Ci do twarzy. Jesteś typem wiosny, jesieni, lata czy zimy? Warto trzymać się korzystnych odcieni – szczególnie gdy planujemy jednokolorową stylizację. Nieodpowiednio dobrany kolor, nawet w dobrym zestawieniu, może np. nas postarzać lub uwydatniać niepożądane cechy.

Baw się fakturami

W total looku kolory są jednolite, ale struktury materiałów już niekoniecznie. Jeśli wprowadzimy tego typu różnorodność, to nasza stylizacja nie będzie już „na jedno kopyto”. Mając z głowy dobór kolorów, możemy skupić się na różnorodności materiałów. Jeśli do tej pory nie zwracałaś na tę kwestię zbyt dużej uwagi – to być może jest właśnie ten moment, by zacząć.

Świadomie dobieraj dodatki

Odpowiednio dobrane dodatki decydują o atrakcyjności całej stylizacji. Stawiając na total look, powinnyśmy jeszcze bardziej wziąć sobie to do serca. Dobrze dobrana torebka, buty, naszyjnik i okulary nadadzą naszemu strojowi charakteru.

Postaw na warstwy

Total look świetnie nadaje się na chłodniejsze pory roku. To dlatego, że wyjątkowo dobrze wygląda, gdy postawimy na warstwy w jednym kolorze – ale w różnych odcieniach. W przypadku jednego koloru łatwo stworzyć stylizację, która jest nudna. Podobnie jak różne faktury i dodatki, warstwy ubrań sprawiają, że całość wygląda ciekawiej i bardziej dynamicznie.

Total look – dla kogo jest ta stylizacja?

Monochromatyczna stylizacja jest bardzo wyrazista. Przyciąga wzrok i sprawia, że możemy poczuć się bardzo atrakcyjnie. Musi być jednak przemyślana. Rzadko kiedy można stworzyć ją z tego, co akurat mamy pod ręką – chyba że w naszej szafie i tak przeważają ubrania w jednym kolorze.

Total look jest więc stylizacją dla osób, które nie boją się przykuwać spojrzeń i eksperymentować z modą. Warto poświęcić mu trochę czasu, by wyglądał perfekcyjnie.

Paletę ubrań bazowych, jak i modne dodatki znajdziesz na Butik.pl.

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: