Rodzaje dekoltów – które pogrubiają, a które wysmuklają?

Kategoria:    

Styl

   Komentarze: 0
Rodzaje dekoltów – które pogrubiają, a które wysmuklają?

Świetny wygląd wymaga odpowiedniego doboru kreacji. Wie o tym każda kobieta. Sukienki na specjalne okazje dobieramy z wielką starannością. Większość z nas ma ulubiony fason podkreślający zalety naszej figury. Często skupiamy się jednak na dole kreacji, a co z jego górą? Odpowiedni dekolt może przesądzić o tym, jak będziemy wyglądać w danej bluzce czy sukience. Niektóre z nich optycznie pogrubiają, a inne wyszczuplają szyję i tułów. Poznaj rodzaje dekoltów stosowanych w damskich sukienkach, topach i bluzkach i sprawdź, które najlepiej pasują do Ciebie.

Rodzaje dekoltów – jaki dla kogo?

Często zapominamy o tym, jak duże znaczenie dla stylizacji ma umiejętnie wyeksponowany dekolt. Odpowiedni krój i głębokość dekoltu ma znaczenie – może wyszczuplić lub pogrubić okolice ramion, szyi i piersi. Dlatego też jego wybór nie powinien być przypadkowy. Szukając idealnego rodzaju dekoltu dla siebie, powinnyśmy kierować się nie tylko trendami, ale też typem sylwetki. Musimy wziąć pod uwagę masywność tułowia, wielkość biustu, kształt szyi oraz twarzy. Osoby, które chcą odwrócić uwagę od szerokiej sylwetki, powinny stawiać na rozwiązania z zabudowanymi ramionami. Owalne, zabudowane fasony mogą z kolei przytłaczać w przypadku krępej budowy. Szerokie dekolty świetnie się sprawdzą, gdy chcemy wyrównać proporcje sylwetki, której dół jest masywniejsza niż góra.

Jakie dekolty są dla jakiego typu sylwetki? Odpowiedź poniżej.

Dekolt w serek

Jednym z najchętniej wybieranych dekoltów jest ten w kształcie litery „V” często też nazywany dekoltem w serek. Znajdujemy go najczęściej w topach i bluzkach, czasem również w sukienkach, Mogą go nosić panie o różnej budowie. Dekolt w serek pasuje niemal do każdego typu sylwetki. Nie zaburza proporcji, nie pogrubia, subtelnie eksponuje biust i nie przytłacza. Spokojnie możemy po niego sięgać, jeśli nasz typ figury to gruszka, jabłko, klepsydra, czy kolumna.

Dekolt w serek

Dekolt okrągły

Kolejnym popularnym rodzajem jest okrągły dekolt. Najczęściej występuje w przypadku codziennych ubrań. Znajdziemy go w t-shirtach, swetrach i casualowych bluzach. Najlepiej wyglądają w nim osoby o niewielkim biuście. Ze względu na małe wycięcie, może optycznie pogrubiać górną część tułowia. Dlatego te z nas, które mają większe piersi, raczej powinny z niego rezygnować. Wyjątkiem mogą być ewentualnie głębsze dekolty okrągłe, które odsłonią nieco więcej ciała.

Okrągły dekolt

Dekolt w łódkę

Idealnym dekoltem dla sylwetki gruszki jest dekolt w kształcie łódki. Jest to krój, w którym wycięcie ma kształt pionowy – optycznie poszerza zatem ramiona. Panie o figurze masywnej na dole i drobnym tułowiu będą w nim świetnie wyglądać. Równie dobrze sprawdzi się też u kobiet o sylwetce klepsydry oraz kolumny. Nie jest jednak wskazany tym z nas, które optycznie chciałyby zamaskować szerokie ramiona.

dekolt w łódkę

Dekolt w serce

Pamiętasz bajki o księżniczkach? Ich suknie miały przepiękne, kobiece dekolty. Ten kształt jest wprost stworzony do balowych kreacji. Sprawdza się jednak również w mniej oficjalnych odsłonach – np. w krótkich topach czy sukienkach mini. Dekolt w kształcie serca bardzo ładnie podkreśla kobiece atuty, wysmukla szyję i eksponuje nawet mały biust. W przypadku pań o większych piersiach może jednak wymagać zabezpieczenia w postaci dobrego stanika samonośnego lub taśm (gdy jest to dekolt bez ramiączek).

Dekolt w serce

Dekolt w karo

Kolejny dekolt, dekolt w karo, często występuje również w swojej siostrzanej wersji z dekoltem w serce. W swoim podstawowym kształcie jest on jednak prosty i ma kształt prostokąta. Jest to typ dekoltu, który idealnie pasuje drobnym i szczupłym kobietom. Optycznie poszerza on tułów i ramiona, dzięki czemu podkreślimy małe piersi. Trzeba jednak uważać, bo nieumiejętnie dobrany może pogrubiać i stwarzać wrażenie, że dana rzecz jest na nas za mała.

Dekolt w karo

Dekolt halter

A co z ostatnim krzykiem mody? Dekolt typu halter ostatnio powrócił do łask i możemy do znaleźć przede wszystkim w krótkich topach. Często są tak wykończone również sukienki. Niestety nie jest on dla każdego. Przede wszystkim wiąże się z potrzebą znalezienia odpowiedniego stanika lub rezygnacji z tego elementu bielizny. Nie każda z nas będzie się z tym jednak czuła komfortowo. Dekolt halter to propozycja dla pań o długiej szyi i raczej mniejszym biuście.

Dekolt halter

Hiszpański dekolt

Sukienki hiszpanki to kolejny hit, który króluje w wiosennej i letniej modzie. Piękne, kobiece, często zdobione falbanką. Szeroki dekolt hiszpański świetnie eksponuje ramiona. Sprawdza się w przypadku większości sylwetek. Jedynym typem figury, który powinien go unikać, jest odwrócony trójkąt. Ten rodzaj dekoltu mocno zwraca uwagę na górną część tułowia, co w przypadku tej sylwetki jest niewskazane.

hiszpański dekolt

Amerykański dekolt

Dekolt hiszpański, a co z amerykańskim? Jeśli jesteś fanką mody ze świata gwiazd i uważnie śledzisz to, co dzieje się na gali oscarowej, to z pewnością już wiesz, o czym mowa. Dekolt amerykański jest głęboki i wiele eksponuje, wysmukla, a przy tym wygląda niezwykle efektownie. Bluzki i sukienki tego typu rzadko kiedy nadają się do biura, świetnie sprawdzą się jednak na ważne uroczystości. Co najlepsze – większość z nas będzie się w nich świetnie prezentować. Na amerykański dekolt może pozwolić sobie zarówno figura gruszki, jak i jabłka czy odwrócony trójkąt.

amerykański dekolt

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: