Kilka mitów modowych do obalenia!

Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 0
Kilka mitów modowych do obalenia!

Modowe mity - przekazywane z ust do ust, uniwersalne zasady i porady na temat doboru stylizacji, kolorów, wzorów i dodatków. Czy aby na pewno słusznie? A może Ty także w nie wierzysz?

1. Czerń pasuje każdemu - BŁĄD! 

Niestety, wbrew powszechnej opinii, kolor czarny nie pasuje każdemu. Jest to uzależnione od typu naszej urody. Co to znaczy? Przykładowo - kobiety o delikatnej urodzie, ubrane w czerń wyglądają bardzo blado, nijako, a ich subtelnością zostaje zupełnie przytłoczona ciemną barwą stroju. Jeśli Ty również należysz do kobiet o jasnej karnacji, warto postawić na inne barwy, które pozwolą podkreślić zalety Twojej urody, a przy klasycznych lub eleganckich zestawach wybierać np. ciemne szarości, granaty itd. Dodatkowo warto pamiętać, że mocne, ciemne kolory mogą dodać kilka lat.

2. Buty powinny kolorystycznie pasować do torebki i odwrotnie - MIT!

Tą utartą zasadę dawno należy wyrzucić do kosza i upchnąć między bajki. O ile kiedyś faktycznie była to zasada wyznaczająca klasę, obecnie stała się wręcz modowym faux pas. Zapomnijmy zatem o połączeniach lakierowanej, czerwonej torebki i lakierowanych, czerwonych szpilek.

3. Poziome paski pogrubiają - NIE ZAWSZE!

O ile prawdą jest, że wszelkie pionowe wzory działają na wygląd sylwetki wysmuklająco, to jeśli chodzi o same wzory, tajemnica bardziej polega na ich wielkości. Grube pionowe paski mogą nam dodać centymetrów, a drobne poziome - odjąć.

4. Szpilki sprawiają, że nogi wyglądają zgrabniej - CZY NA PEWNO?

Powszechnie wiadomo, że buty na obcasach optycznie wydłużają naszą sylwetkę, warto jednak pamiętać o tym, że rodzaj samego obcasa także ma tutaj ogromne znaczenie. Klasyczne szpilki nigdy nie wyjdą z mody, weźmy jednak po uwagę, że mimo wszystko cienki obcas optycznie pogrubia nasze łydki. Czasami bezpieczniej (a na pewno wygodniej) postawić na obcas w formie słupka.

Autor: Katarzyna

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: