Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Pomysły

Kategoria:    

Porady

   Komentarze: 0
Co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami? Pomysły

Każda z nas ma w szafie coś, czego już nie nosi. Co zrobić z takimi niepotrzebnymi ubraniami? Możemy zostawić je w spokoju w nadziei, że kiedyś wrócą do mody lub znów zaczną na nas pasować. Możemy też pozbyć się ich na dobre lub podarować im nowe życie. Jak to zrobić? Sprawdź nasze pomysły.

Niepotrzebne ubrania – co z nimi zrobić?

Porządki w szafie zazwyczaj owocują stertą ubrań, z którymi mamy zamiar się pożegnać. Dobra wiadomość jest taka, że można sobie z nimi poradzić sobie na kilka sposobów. Jednak nie każdy ciuch można potraktować w ten sam sposób. Są takie ubrania, których po prostu nie da się już uratować. Na szczęście większość z nich może jednak zostać ponownie wykorzystana.

Recykling ubrań

Nie nosisz ich, ale to nie znaczy, że są już bezużyteczne! Recykling ubrań to coś więcej niż trend – to podejście, które służy zarówno konsumentom, jak i naszej planecie. Popyt na nowe tekstylia jest duży, więc ich produkcja odbywa się na masową skalę. Przedłużając życie odzieży, która i tak jest już w obiegu, wykazujemy się ekologiczną postawą.

Co zatem możemy zrobić z niepotrzebnymi ubraniami, by ich nie marnować?

Przerobić

Masz spódnicę o niemodnym kroju, ale podoba Ci się jej wzór? A może w szafie zalega Ci za szeroki t-shirt? Jeśli masz choć odrobinę kreatywnego podejścia, to z pewnością wyczarujesz coś z „niczego”. Przerabianie ubrań bywa prostsze, niż myślisz. Czasem jest to kwestia dosłownie kilku cięć. Jeśli masz taką możliwość, możesz też oczywiście wprowadzać bardziej zaawansowane przeróbki lub zabrać ciuch do krawcowej. Ogranicza Cię praktycznie tylko wyobraźnia!

Oddać za darmo

Na Ciebie są już za małe, za duże lub przestały pasować do Twojego stylu. Komuś jednak mogłyby sprawić radość. Ubrania, których nie nosisz, możesz też oddać za darmo – przyjaciółce, znajomej rodzinie, w której gorzej się wiedzie, czy też do instytucji charytatywnej. Pamiętaj jednak, że powinny one być w dobrym stanie. Nikt nie ucieszy się ze zniszczonych ubrań.

Przekazać do recyklingu

Co zrobić z ubraniami, których nie da się już naprawić ani przerobić? Tego typu rzeczy raczej nie przydadzą się już do noszenia. Istnieją jednak miejsca, które przyjmują tekstylia, by je przetwarzać – podobnie, jak makulaturę, czy plastik. Zanim więc wyrzucisz ubrania do kosza, sprawdź, czy taka firma działa w Twojej okolicy. Czasem zimową odzież można również oddać do schronisk dla zwierząt bądź przekazać na czyściwa.

Sprzedać lub wymienić online

Na koniec najlepsze – jest jeszcze opcja, która pozwala zyskać! Ubrania, których nie nosisz, możesz z powodzeniem sprzedać lub wymienić przez internet. Czy to trudne? Wręcz przeciwnie. Wystarczy wejść na Szafa.pl i dołączyć do społeczności, w ramach której miłośniczki mody już od 2008 r. pokazują, inspirują, sprzedają i wymieniają zawartość swoich szaf.

Jak sprzedawać ubrania online na Szafa.pl?

Wystarczy się zarejestrować i dodać ciuch. Robisz mu zdjęcia, uzupełniasz informacje na jego temat, proponujesz cenę – i voila! Twój przedmiot trafia na listę, na której mogą go zobaczyć inni użytkownicy portalu.

Na Szafa.pl możesz łatwo sprzedawać niepotrzebne ubrania bez opłat. Dzięki temu pozbędziesz się ubrań, które zalegają w Twojej szafie, a do tego zdobędziesz środki, które mogą posłużyć Ci np. do kompletowania nowych stylizacji.

Ponadto współtworzysz modowy ekosystem, w którym ubrania otrzymują drugie życie. Nie zwlekaj – dołącz swoją cegiełkę już dziś!

Share This Post :

Komentarze

* Twoje imię
*Twój e-mail (nie będzie wyświetlany)
   Website: (Site url withhttp://)
* Komentarz: